fbpx
BLOG

WordPress Nasıl Para Kazanır?

Otomatik bir yazılım şirketi olan  WordPress bloglama yazılımını ücretsiz olarak dağıtırken nasıl para kazanabilir?WordPress’in kurucusu Matt Mullenweg, WordPress nasıl para kazanır bunları  kamuoyuna paylaştı.

1. Web Hosting

WordPress, WSJ’nin; All Things D, CNN, TechCrunch, Time.com ve daha fazlası gibi büyük markalara web barındırma hizmetleri sunar. Fiyatlandırma WordPress VIP Hosting için ayda 15.000 $’dan başlar.

2. Google AdSense

WordPress.com’da barındırılan ücretsiz bloglar bazen Google AdSense reklamlarını taşıyabilir ve reklam geliri WordPress’e gider. Google reklamları, yalnızca aşağıdaki üç koşulun tümü yerine getirildiğinde görünür:

  1. Ziyaretçi Firefox tarayıcısını kullanmıyorsa.
  2. WordPress hesabından çıkış yapmışsa.
  3. Yönlendiren kaynak WordPress destekli bir blog değildir. Bu nedenle, abc.wordpress.com adresine xyz.wordpress.com adresinden ulaşırsanız, Google Reklamları görmezsiniz.

Tüm bu koşullarla bile, WordPress.com tarafından barındırılan blogda Google AdSense reklamlarının sunulmasından elde edilen gelir, ayda yaklaşık bir milyar sayfa görüntüleme yaptıkları için önemli olabilir.

3. WordPress temaları

WordPress temaları dizini, 50 ile 100 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olan premium temalar sunar . Bu GPL uyumlu temalar, üçüncü taraf WordPress geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir ve Automattic satış başına komisyon alır.

4. Premium Hesaplar

Herhangi biri WordPress.com’da bir blogu ücretsiz olarak barındırabilse de, multimedya dosyalarınız için ek depolama alanı satın almak veya varsayılan wordpress yerine özel web alanı kullanmak istiyorsanız, sizden sabit bir ücret alırlar.

WordPress’in kullanıcıların kısa bir süre içinde ücretsiz abonelik ücreti karşılığında AdSense’i ücretsiz bloglarına eklemelerine izin verebilecekleri konusunda henüz doğrulanmamış raporlar var.

5. Web Sunucusu Tavsiyeleri

WordPress.org , WordPress blogunuzu bir blogunuzda kendi barındırabileceğiniz üçüncü taraf web barındırma şirketlerinin listesini önerir. Şimdi bütün bunlar referans linkleri, yani otomatik satış başına komisyon alıyor.

Aslında, bu barındırma sistemi otomatik yönlendirme için çok karlı olabilir, çünkü Google’da “WordPress Hosting” kelimesini ararsanız (çok rekabetçi bir anahtar kelime öbeği), Google sonuçları sayfasındaki ilk sponsorlu bağlantı “WordPress’in kendisi tarafından ödenir” ve  “En İyi 5 WordPress Web Sunucusu – WordPress tarafından önerildi”başlıklarını görürsünüz.

6. WordPress Desteği

WordPress (veya WordPress MU) konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, ancak ücretsiz destek forumları amacı çözemiyorsa, Otomatik Destek Ağına abone olmayı düşünün . WordPress geliştirme ekibi, WordPress sisteminizle ilgili sorunları çözmenize yardımcı olacak ve cevap verme süresi 6 saat kadar düşük olabilir. Bu hizmet, öncelikle yılda 2.5-5.000 dolar kazanmaya istekli olan Kurumsal kullanıcılar içindir.

7. Anket Baba(Poll Daddy)

Anket başına sınırsız sayıda soru alabileceğiniz ve anketlerinizde veya anketlerde markalama yapabileceğiniz Anket Baba’nın ücretli bir sürümünüde sunuyor .

wordpress para kazanma

8. Rehberli Transferler

Blogunuzu WordPress.com’dan, WordPress.org’ataşımak istiyorsanız , Otomatik Transferde size yardımcı olmak için Rehberli Transferler adlı bir hizmet sunar . Transfer için bir kerelik 119 $ ücret alıyorlar.

9. VaultPress

WordPress blogunuzu buluta otomatik olarak yedeklemek isterseniz,  VaultPress servisi size yardımcı olabilir. Ayda 15 dolardan başlayan paketler ile WordPress blogunuzu gerçek zamanlı olarak yedekleyecek ve olası güvenlik sorunları hakkında sizi bilgilendirecekler.

10. VideoPress

WordPress için VideoPress eklentisi , videoları ve ses dosyalarını kendi web sitenize yerleştirmenizi sağlar. Bant genişliği veya video süresi sınırlaması yoktur, videolar reklamsız sunulur ve HD oynatmayı da destekler. Yılda 60 $ ‘dan başlar.

11. Akismet

Blog postalarınızda spam görmezsiniz, çünkü hepsi WordPress için mevcut olan mükemmel spam koruma eklentisi olan Automattic Kismet (kısaca Akismet) tarafından filtrelenir.

Artık Akismet spam yakalama teknolojisi ticari olmayan kişisel bloglar için ücretsizdir, ancak kurumsal bir blog sürdürürseniz veya bir blog ağı kullanıyorsanız, aylık 50 dolardan başlayan ticari bir Akismet lisansı satın almanız gerekir . Profesyonel blogcuların veya bir WordPress blogundan reklam geliri için ayda 500 dolardan fazla para kazanan herhangi birinin, Akismet lisansı için ayda 5 ABD Doları ödemesi gerekir.


WordPress’in en beğenilen ve en en faydalı eklentilerini merak ediyorsanız  WordPress’in için en beğenilen ve olmazsa olmaz 5 eklentisi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni