fbpx
MOBİL TEKNOLOJİ

Windows Phone İçin WhatsApp Desteği Kalkıyor

WhatsApp Windows Phone Desteği Bu Yıl Sona Eriyor.

Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Windows Phone  mobil işletim sistemlerinin desteğini düzenli olarak kapatıyor. WhatsApp, Salı günü blogunu, Microsoft’un işletim sistemi desteğini sonlandırma kararıyla paralel olarak güncelledi.

Microsoft’un Aralık ayında Windows Mobile aygıtlarına desteğini sonlandırma kararının ardından, WhatsApp Haziran ayında Windows telefonları için son güncellemesini yayınlayacak. WhatsApp, yıl sonuna kadar Windows telefonlarında çalışmaya devam edecek

WhatsApp, Windows Phone ile birlikte gelecek yıldan itibaren Android ve iOS’un eski sürümleri için de desteğini kaldıracak.

android whatsapp desteği 2020 den sonra kalkacak

WhatsApp’ın 2020’den önce hizmetinin Windows Phone sürümü için desteği sonlandırmaya karar vermesi şaşırtıcı değil. Bunun nedeni, Microsoft’un unutulmuş mobil işletim sistemi desteğini sonlandırmasıdır.

Diğer işletim sistemi sürümlerine gelince, Android 2.3.7 ve daha eski bir sürümü çalıştıran cihazlar artık 1 Şubat 2020’den itibaren WhatsApp’ı kullanamayacaklar. IOS 7 ve daha eski sürümlerde çalışan hiçbir aygıt bundan sonra WhatsApp ile uyumlu olmayacak. Bu platformlar için uygulamanın yeni bir gelişimi olmayacak. WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyenler, telefonlarını nispeten daha yeni bir modele yükseltmek zorunda kalabilirler.


Ayrıca Bakınız: Android ‘de Güvenli Modu KAPATMA

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni