fbpx
OTOMOBİL TEKNOLOJİ

Spotify Araçlar İçin Sesle Çalışan Bir Cihaz Test Ediyor

Spotify şimdi ‘Car Thing’ adı verilen, araçlar için sesle çalışan yeni bir cihaz’ la donanım pazarını keşfediyor.

Spotify bir blogda donanımı test etmeye başladığını duyurdu . Şu anda, cihaz ABD’de bazı Spotify Premium kullanıcıları ile test ediliyor ve bunlara ücretsiz olarak verilecek.

Spotify’ın tarif ettiği gibi, Car Thing 12 voltluk bir prize takılacak ve hem araca hem de telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanacaktır. Bu cihazı spotify komutu ile çağırabilir ve istediğiniz şarkıyı çalmasını isteyebilirsiniz. Spotify hesabınıza bağlanacak, böylece çalma listelerinizden şarkı çalabilecek.

spotify arabalar için sesle çalışan bir cihaz test etti
 Spotify arabalar için sesle çalışan bir cihaz test etti

Spotify Bu Sesle Çalışan Cihaz ‘ı Neden Geliştirdi?

Spotify, Car Thing ile kullanıcıların müzik ve podcast’lerin nasıl yapıldığını öğrenmek istediğini söylüyor. Car Thing, insanların müzik ve podcast’leri nasıl dinledikleri hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olmak için geliştirildi.Spotify gene bloğunda; “Odak noktamız donanım üretmek değil, dünyanın bir numaralı ses platformu olmak için odaklanmaya devam etmektir” diyor.

Özellikle, Spotify, bu cihazı henüz tüketiciler için piyasaya sürmek istemediğini söylüyor ve test şu anda yalnızca hizmet deneyimlerini nasıl daha da geliştireceklerini belirleyecektir.

Spotify gelecekte benzer sese özgü testler yapabileceğini ima etti, “bu yüzden ‘Voice Thing’ ve ‘Home Thing’ gibi isimlerle karşımıza çıkarlarsa şaşırmayın.”


Kaynak: https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/spotify-is-testing-its-first-ever-hardware-a-voice-activated-device-for-cars-6656211.html


Ayrıca Bakınız: Volvo ‘nun yeni uygulaması kazadan sonra yapılacaklar konusunda size yol gösteriyor

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım
2

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni