fbpx
BLOG MOBİL

Sıcak bir Telefonu Soğutmak İçin 5 Püf Nokta

Çeşitli sebeplere bağlı olarak, telefonunuz yaz aylarında aşırı ısınma riskine neden olabilir; bu da pili çok hızlı bir şekilde boşaltmak veya hatta cihazınıza kalıcı olarak zarar vermek gibi önemli sorunlara neden olabilir.Sıcak bir telefonu soğutmak için en çok kullanılan yöntemleri sizler için listeledik.

Sıcak Bir Telefonu Soğutmak
Sıcak Bir Telefonu Soğutmak İçin 5  Püf Nokta

Sıcak bir telefonu serinletmek veya soğutmak için ne yapabilirsiniz? İşte yaz aylarında telefonunuzun sıcak kalmasını önlemek için önerebileceğimiz 5 İpucu:

  1. Uygulamalarınızı güncel tutun: Birçok uygulama güncellemeleri, hata düzeltmeleri içerir ve bu telefonunuzun verimliliğini artırabilir.
  2. Telefonunuzu diğer cihazlarınızdan ayırın:  Telefonunuzu, tabletinizi ve bilgisayarınızı üst üste koymak (daha da kötüsü, bir çantanın içinde yığılmış bir şekilde koymak) Cihazlarınızı kolay bulmanıza yardımcı olabilir; ancak çalışan bir elektronik cihaz, çalışan başka bir elektronik cihazın üstüne yığılmışsa, aşırı ısınma daha olasıdır. Telefonları üst üste koymayın ve aynı anda çalışabilir olmadıklarından emin olun.
  3. Gereksiz uygulamaları silin: Telefonunuz aşırı ısınmaya devam ederse, telefonunuzdaki gereksiz öğelerin sayısını (örneğin, hiç kullanmadığınız zil sesleri, oyunlar, arka planlar veya uygulamalar) düşürebilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamaları ve işlevleri silin, telefonunuzun iş yükünü azaltabilirsiniz.
  4. Telefonunuzu havalandırın: Vantilatörün vücudu serin tutması gibi, bir rüzgar bile, telefonunuz çok ısındığında, cihazınızı soğutmaya yardımcı olabilir. Telefonunuzu serinletmek için, elinizle veya  bir sayfa kağıtla havalandırın, hatta soğumasına yardımcı olmak için telefonunuzun arkasına üfleyin.
  5. Sıcaklıktaki ani değişikliklerden kaçının: Telefon ısındığı zaman buzdolabına koymak isteyebilirsiniz. Fakat bu işlem doğru bir işlem değil. Telefonun ısısını bu şekilde düşürmek mümkün ancak bu durumda telefonunuz kalıcı olarak hasar görebilir.Sadece telefonunu değil, bunun yanında bataryanızda zarar görebilir. Özellikle ani ısı değişikliğinin lehimlere ve ekrana zarar vereceğini belirtelim. Bu durumu sıcak ile soğuk dengesi konusunda örnek vererek açıklamak mümkün.

    Mermer mutfak setlerinin üzerinde, cam bir bardağa sıcak su koyduğunuz zaman camın çatladığına şahit olmuşsunuzdur. Tam olarak aynı durumdan söz etmiyor olsak da aynı etkiden söz ediyoruz.


    Ayrıca Bakınız: 2019 ‘daki En Popüler 10 Torrent Sitesi

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni