fbpx
FİLM

Netflix ‘in En İyi 10 Filmi (Mayıs 2019)

Mayır Ayı'nın En İyi Netflix Filmleri
Mayıs Ayının En İyi 10 Netflix Filmi

Netflix ‘te en iyi filmi bulmaya çalışmak göz korkutucu olabilir. Bir şey izlemeye karar verdin . Netflix’in bütünüyle emrinde, daha sonraki bir tarihte izlemek için önceden yer imlerine eklediğiniz filmlerin listesi bile dahil. Ama sonra bu filmleri seçmek var. Ruh halinize uyan bir şey bulmalısınız. Sizin veya arkadaşınızın sevebileceği bir film. Gezinmek için saatlerce zaman harcıyorsunuz ve zaman zaman belki de bir şey olduğunu düşündüğünüz bir şeye rastlarsınız bile,  ya çok geç kalıyorsunuz,  ya da çok yorgunsunuz veya kararsız kalıyorsunuz.

Korkmayın, çünkü burada mükemmel Netflix filmlerini bulmanıza yardımcı olacak bir rehberimiz var. Kütüphaneye göz gezdirdik ve klasiklerden gizli mücevherlere, yeni sürümlere ve daha fazlasına kadar yayınlanmak üzere mevcut en iyi filmlerin bir listesini hazırladık. Netflix ‘teki en iyi filmlerin listesi, yepyeni seçeneklerle aylık olarak güncellenmektedir. Bu nedenle, izleyeceğiniz harika bir şey aradığınızda siteye tekrar göz gezdirin.

Mayıs Ayının En İyi 10 Netflix Filmi

1-Matrix

matrix
matrix

Oyuncular: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Laurence Fishburne, Hugo Dokuma ve Joe Pantoliano

Matrix’in aksiyon sinemasında tamamen devrim yarattığını söylemek bir anlam ifade etmez . Film yapımcı kardeşlerinden tamamen orijinal bir bilim kurgu aksiyoncusu olan Wachowskis , bu hikayeyi o kadar benzersiz bir şekilde sundu ki, çarpıcı bir şekilde hala izleniyor. Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik… Biri rüya, diğeri ise Matrix! Neo,son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır. Bu kızın götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında bir şeyler öğrenecektir. Neo, Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor.. Nedir bu Matrix?

Matrix Orijinal Fragman

2-National Treasure

National Treasure
National Treasure

Yönetmen: Jon Turteltaub

Yazarlar: Jim Kouf, Cormac Wibberley ve Marianne Wibberley

Oyuncular: Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Sean Bean, Jon Voight, Harvey Keitel ve Christopher Plummer

Sadece inkar edilemez biçimde izlenebilecek bir film arıyorsanız , yüzünüze bir gülümseme koyacağınız kesin olan bir film, National Treasure. Filmin konusu çok ilgi çekici olmamasına rağmen Nicolas Cage yine filmin hakkını vererek oynuyor. Bir dizi talihsiz olayın ardından, son birkaç yüzyıl boyunca kimsenin bulunmadığı gizli bir hazine haritasına sahip olan Bağımsızlık Bildirgesi’ni çalmaya son veren Amerikan tarihçi ve hazine avcısını oynuyor. Film, Ocean’s Eleven’i hatırlatan alaylı, eğlenceli bir adımla ilerliyor.

Büyük Hazine Orijinal Fragman

3-Snowpiercer

Snowpiercer
Snowpiercer

Yönetmen : Bong Joon Ho

Yazan : Bong Joon Ho ve Kelly Masterson

Oyuncular : Chris Evans, Tilda Swinton, John Hurt, Jamie Bell, Olivia Spencer, Ed Harris, Şarkı Kang Ho

Gelecekte başarısızlığa uğrayan bir deney büyük bir felaketle sonuçlanır ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde bitiren bir küresel ısınma olur. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen bir tren hayatta kalan insanların son sığınağı olacaktır. Fakat güç bela yaşamın sürdüğü bu yeni dünyada sınıfsal farklılıklar halen en büyük silahtır…

Snowpiercer Orijinal Fragman

4-About Time

About Time
About Time

Yönetmen / Yazar: Richard Curtis

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Lindsay Duncan, Tom Hollander ve Margot Robbie

The About Time (2013) filmi, romantik bir komedi mutlak bir mücevher değil, aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış en iyi zaman yolculuğu filmlerinden biri. 21 yaşına basan Tim Lake, ailesindeki tüm erkeklerin sahip olduğu gizli bir yeteneğinin olduğunu öğrenir. Lake ailesinin tüm erkekleri zamanda seyahat etme yeteneğine sahiptir ve Tim de artık bunu kullanabilecektir. Bunu fırsat bilen Tim geçmişindeki utanç verici anlara gidip olayları değiştirmeye başlar. Kısa bir süre Londra’ya taşınır ve son derece çekici bir kadın olan Mary’e aşık olur. Tim herkesten gizlediği yeteneğini ilişkilerine de yeni bir ‘boyut’ getirmesi için kullanmaya başlar ve bu sayede her adımı hatasız atlatmayı planlar. Ancak bir süre sonra her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini ve hataların da hayatın gerekli birer parçası olduğunu fark eder.

About Time Fragman

5-The Graduate

The Graduate
The Graduate

Yönetmen: Mike Nichols

Yazan: Calder Willingham ve Buck Henry

Oyuncular: Dustin Hoffman, Anne Bancroft, Katharine Ross, William Daniels, Murray Hamilton ve Elizabeth Wilson

Hiçbir film, The Graduate’e benzeyen varoluşsal rahatsızlığın kalbine isabet etmedi. Üniversite öğrenimini yeni bitirmiş genç Benjamin, okulu bitirmesinin ardından büyük bir boşluğa düşmüştür. Ne yapacağına dair karar veremeyen genç adam çevresi tarafından sürekli sıkıştırılmakta, ancak onların istediği gibi yaşamayı istememektedir. Depresyonun eşiğine gelen genç adamın hayatı, şehir dışındaki evlerinde dinlendiği bir sırada babasının patronunun karısını görmesiyle aniden değişir. Kısa zaman içerisinde ilginç bir ilişkiye daha başlayacak olan Benjamin hem annesini hem de kızı Elaine’i aynı anda idare etmeye çalışacaktır
The Graduate eğlenceli konusu ve başarılı oyunculuklarıyla döneminin en kült filmlerinden biri olmuştur.

The Graduate Fragman

6-The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs
The Silence of the Lambs

Yönetmen: Jonathan Demme

Yazan: Ted Tally

Oyuncular: Jodie Foster, Anthony Hopkins, Ted Levine, Scott Glenn ve Anthony Heald

1991 korku gerilim filmi Kuzuların Sessizliği , tüm zamanların en iyi filmlerinden biridir. Aynı zamanda “The Big Five” Oscar’larını kazanan birkaç filmden biri: En İyi Film, Yönetmen, Oyuncu, Oyuncu ve Senarist. Kuzuların Sessizliği, 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday olmuş, yönetmeni ve başrol oyuncularına altın heykelciği getirirken en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında da ödüle hak kazanmıştı.

Akademiden mezun olmuş genç FBI ajanı Clarice Starling, FBI ajanı kurbanlarının derilerini yüzen sapık bir katilin elinden bir kadını kurtarmaya çalışır. Clarice, katila ulaşmak için başka bir psikopat olan ünlü doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşır. Lecter’dan bilgi alması için önce onun güvenini kazanması gerekmektedir.

Kuzuların Sessizliği Fragman

7-Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War

Yöneticiler:  Joe ve Anthony Russo

Yazarlar:  Christopher Markus ve Stephen McFeely

Oyuncular:  Chris Evans, Josh Brolin, Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Zoe Saldana, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Tom Hollanda, Benedict Cumberbatch, Carrie Coon, Tom Hiddleston, Idris Elba, Sebastian Stan, Chadwick Boseman, Danai Gurira, Mark Ruffalo, Benedict Wong, Letitia Wright, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow, Richard Marquand

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı dünyanın gördüğü en büyük tehdite karşı güçlerini birleştirmek zorunda olan kahramanların verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır…

Yenilmezler-Sonsuzluk Savaşı Fragman

8-Roma

Roma
Roma

Yönetmen/Yazar: Alfonso Cuarón

Oyuncular: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Fernando Grediaga, Jorge Antonio Guerrero ve Marco Graf

ROMA bir şaheserdir. Cleo, Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışan genç bir kadındır. Bir yandan ev işleri ile uğraşan Cleo, bir yandan da evdeki dört çocukla ilgilenir. O tüm zamanını hizmetlisi olduğu evde geçirse de kendisine ait bambaşka bir dünyası vardır. Genç kadın, gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır. Fakat bu ilişki pek de Cleo’nun düşlediği gibi sonuçlanmaz. Bu sırada evin dört çocuk annesi olan hanımı Sofia, kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışır. Birbirinden farklı hayatlara sahip olsalar da benzer travmalar yaşayan Cleo ve Sofia, siyasi kargaşanın hüküm sürdüğü bir ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olur.
Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini “Büyük Umutlar”, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Y Tu Mama Tambien”, “Son Umut” ve “Yerçekimi” gibi başarılı filmler ile karşımıza çıkan iki Oscar ödüllü Alfonso Cuaron üstleniyor.

Roma Altyazılı Fragman

9-The Indiana Jones Trilogy

İndiana Jones
İndiana Jones

Yönetmen: Steven Spielberg

Yazarlar: Lawrence Kasdan, Willard Huyck, Gloria Katz, Jeffrey Boam ve David Koepp

Oyuncular: Harrison Ford, Karen Allen, Kate Capshaw, Paul Freeman, John Rhys-Davies, Jonathan Ke Quan ve Sean Connery
Indiana Jones: Son Macera’da, tarihin en ünlü maceracı arkeologu Indiana Jones’a babası Dr. Henry Jones tarafından bir günlük gönderilir. Bu günlüğün içerisinde gizemli Kutsal Kase’ye dair bazı ipuçları ve bir harita bulunmaktadır. Özel bir koleksiyoncudan babasının ortadan kaybolduğunu öğrenen Indiana Jones, müze kuruatörü Marcus Brody’i de yanına alarak İtalya’ya babasını aramaya gider. Burada kendilerini buldukları yer ise bir Nazi bölgesidir ve Naziler de Kutsal Kase’nin peşindedir. Babasını kurtarmaya giden Indiana’nın birincil hedefi Kutsal Kase’yi Nazilerden önce ele geçirmek olacaktır.
‘En İyi Efekt’ dalında Oscar’ı kazanan film usta yönetmen Steven Spielberg imzalı; başrolleri ise usta oyuncular Harrison Ford ve Sean Connery paylaşıyor.

Indiana Jones: Son Macera Orijinal Fragman

10-High Flying Bird

High Flying Bird
High Flying Bird

Yönetmen: Steven Soderbergh

Yazan: Tarell Alvin McCraney

Oyuncular: Andre Holland, Zazie Pancar, Melvin Gregg, Sonja Sohn, Zachary Quinto, Kyle MacLachlan ve Bill Duke

Spor menajeri olan Ray Burke, basketbol ligindeki bir lokavt sırasında kendisini büyük bir çatışmanın içerisinde bulur. Kariyeri tehlikede olan Ray, lig yöneticileri ve oyuncular arasında çıkan çatışmayı sonlandırmak için bu sefer büyük oynamayı planlar. Ancak önünde sadece 72 saati vardır. Hiç kimsenin cesaret edemediği bir plana girişen Ray, basketbol maçlarını sonsuza dek değiştirebilecek bir açık bulur ve bu sayede bütün güçlü oyuncuları alt eder. Bu durum sistemin nasıl olduğu ve nasıl olması gerektiğine dair birçok sorunun oluşmasına neden olur.

High Flying Bird Altyazılı Fragman


Kaynak: http://collider.com/best-movies-on-netflix-streaming/#the-40-year-old-virgin

Ayrıca Bakınız: John Wick Gişede En Üst Sırada Yer Alan Avengers Endgame ‘i Solladı

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım
3

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni