fbpx
BLOG

Laptop Nasıl Temizlenir?

Dizüstü bilgisayarınızı temizlemek bilgisayarınızın ömrünü uzatır. Bu makale’ de Laptop nasıl temizlenir, Klavye nasıl temizlenir ve LCD Ekran nasıl temizlenir, bunlardan bahsedeceğiz. Bilgisayar klavyeleri mikroplar için üreme alanlarıdır. The Center for Disease Control (Hastalık Kontrol Merkezi), bilgisayarınızın klavyesini ve faresini, sık sık dokunulan diğer yüzeylerle birlikte rutin olarak temizlemenizi önerir.

Klavyeyi ve fareyi temizlerken, dizüstü bilgisayar ekranınızı da temizlemeyi unutmayın. Ekranınızı temizlemek, işinizi yapmayı çok daha kolay ve keyifli hale getirir.

Laptop Klavyesi Nasıl Temizlenir?

Klavye Temizleme
Klavye Temizleme
  1. Dizüstü bilgisayarı kapatın ve pili çıkarın.
  2. Dizüstü bilgisayarı aç.
  3. Dizüstü bilgisayarı ters çevirin ve tüm kırıntılardan kurtulmak için hafifçe vurun.
  4. Klavyeye biraz hava püskürtün. Bu, tuşların arasına sıkışmış bazı parçaları gevşetir.
  5. Dizüstü bilgisayarı düz bir yüzeye koyun ve klavyeyi, küçük bir fırça aparatı ile vakumlayın.
  6. Bazı pamuklu çubuklarını ovma alkolü ile nemlendirin ve bunları tuşların arasında (mümkünse) tekrar tekrar silin. Swabların nemli ve ıslak olmadığından emin olun.
  7. Paket üzerindeki talimatları takip ederek klavyeye bir miktar Cyber Clean uygulayın . Cyberclean ‘ı yerel ofis malzemeleri mağazalarndan satın alabilirsiniz.

LCD Ekranı Nasıl Temizlenir?

Lcd Ekran Temizleme
Lcd Ekran Temizleme
  1. Eşit parçalar halinde beyaz sirke ve damıtılmış su çözeltisi hazırlayın.
  2. Sirke çözeltisini yumuşak bir bez üzerine püskürtün ve ekranı hafifçe silin [kaynak: Griffith].

Ekranınızı, özellikle bilgisayarlar için tasarlanmış mikrofiber bir bezle düzenli olarak silerek temiz tutabilirsiniz. Bu bezler bilgisayar ve büro malzemeleri mağazalarında bulunmaktadır. LCD ekranınızdaki herhangi bir temizlik ürününü kullanmadan önce daima dizüstü bilgisayarınızın kullanma kılavuzunu kontrol edin.

Eğer varsa, harici farenizi temizlemeyi unutmayın. Bu kısım, dizüstü bilgisayarınızın temizlenmesinin en kolay kısmıdır. Paçanıza sirke çözeltinizin bir kısmı ile püskürtün ve farenizi silin. Farenizi ters çevirmeyi ve altını silmeyi unutmayın.


Ayrıca Okuyunuz: Apple Dizüstü Bilgisayar Aşırı Isınma ‘dan Nasıl Korunur?

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Haber bülteni