fbpx
BLOG MOBİL TEKNOLOJİ VİDEOLAR

İPhone İçin Özel Zil Sesi Nasıl Yapılır?

İPhone için Özel Zil Sesi tonu nasıl yapılır? Bu makale de sizleri bu konu hakkında bilgilendirecek ve  İphone telefonunuza artık İphone ses dosyaları haricinde bir zil sesi ekleyebileceksiniz. İphone için bir ses dosyasını Zil sesi olarak belirlemek Android’e göre biraz daha karmaşık olsa da işlemi uzun ama basittir.

Bu nedenle, İPhone telefonunuzda başkalarınınkiyle aynı olmayacak bir zil sesi almak istiyorsanız aşağıdaki kılavuzu inceleyin.İTunes Kullanarak, İPhone Özel Zil Sesi Nasıl Oluşturulur

1- İTunes’u başlatın ve Arşiv’e gidin.

itunes-arşiv
İtunesden Arşive gidin

2- Zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı seçin. İPhone zil seslerinin 30 saniyelik döngülerle çalıştığını unutmayın, bu nedenle zaten kesileceği için uzun bir şarkı seçmek için uğraşmayın.

3- Şarkıya sağ tıklayın, Parça Bilgisini seçin ve Seçenekler sekmesine gidin.

Parça Bilgisi
Parça Bilgisi

4-  Şarkının en sevdiğiniz bölümünü zil sesi olarak ayarlayabilmeniz için şarkının başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını düzenleyin. Tamamladığınızda Tamam tıklayın .

Albüm Bilgisi
Albüm Bilgisi

5- Dosya’ya Git > Dönüştür > AAC Sürümü Oluştur

aac sürümü oluştur
Aac Sürümü oluştur

6- Kolay erişim için şarkının AAC sürümünü masaüstünüze sürükleyin.7- Dosyaya sağ tıklayın ve uzantısını “ .m4r ” olarak değiştirin; Bu, iPhone zil sesi dosyası olarak tanınmasını sağlar.

  • Yeniden adlandırma işlemi sırasında uzantıyı göremiyorsanız, Windows’ta Denetim Masası> Dosya Gezgini Seçenekleri’ne gidin ve Görünüm sekmesinin altındaki Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğinin işaretini kaldırın.uzantiyi kapatma

8- İPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’ta açın.

9- Sol kenar çubuğundan Zil Sesleri’ni seçin.

10- .M4r dosyasını masaüstünüzden sürükleyip bırakın; iPhone’unuzla senkronize etmesi gerekir.

11- İPhone’unuzda , Ayarlar> Sesler > Zil Sesi bölümüne gidin ve az önce yüklediğiniz zil sesini görmelisiniz. Seçin ve artık zil sesi olarak kullanabilirsiniz.


İlgili Haber: En İyi Mac Uygulamaları ve Yardımcı Programları

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

1 Yorum

  • Merhaba, benim için iphone zil sesleri sağlamak için herhangi bir saygın adres var mı?

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni