fbpx
TEKNOLOJİ

Google, Yeni 3D / AR Hayvan Örneklerini Arama Sonuçlarıyla Hayata Geçiriyor

Sokakta Panda, Metroda timsah,  Starbucks ‘ta Köpekbalığı ya da Bahçeniz de bir Kaplan görmek istermisiniz? Google, AR ve 3D nesnelerini iOS ve Android telefonlara getiriyor.

Google AR 3D Hayvanları
Örnek Bir Uygulama

Mayıs’taki G / Ç geliştiricisinin konferansında Google , arama sonuçlarına temiz bir özellik getirdiğini duyurdu.Bu özellik, şu anda yalnızca kaplan, aslan, dev bir panda, bir rottweiler, kurt ve bir sürü insan gibi kontrol edebileceğiniz birkaç hayvana sahip.

Bu özelliği kullanmak için uyumlu bir cihazda Google’a gidin ve söz konusu hayvanı Google Arama’da arayın. Aradığınız hayvan (örneğin, kurt) mevcutsa, bazı istatistikler ve animasyonlu bir minik resim içeren küçük bir kutu ve “yakınlarda yaşam boyu kurtla buluşma” daveti görünecektir.


Oradan, “3B’de Görüntüleyin” e dokunun, site ekranınızda hareketli bir 3B model yerleştirecektir. Ekranın üstündeki AR sekmesine tıkladığınızda, telefonunuzdaki bir AR görünümüne geçecektir. Bu adım birkaç dakika sürecek.Bir avuç dolusu hayvanı doldurmadan önce telefonunuzu hareket ettirmenize neden olacak; ama sonunda arka bahçenizde bir kaplan, altın bir kartal ve bir kurt sarkması gösterebileceksiniz. Bu geliştirme size tüm sekmeleri ve düğmeleri ile temiz bir ekran görüntüsü almanıza izin verir.Bu özellik oldukça havalı: Bu hayvanların bazılarının gerçekten ne kadar büyük olduklarını görmenin sınıf veya eğitim ortamında ne kadar iyi olduğunu farkedeceksiniz.


Google, G / Ç konferansında, bir ürünün gerçekten elinizde olmadan nasıl göründüğünü kontrol etmek istemeniz durumunda, alışverişte veya daha pratik işlerde bu uygulamanın kullanılabileceğini belirtti.

Google Bu Özelliği İlk Kez Denemedi

Google, arama sonuçlarına hayvanlarla ilgili bu tür özelliği ilk kez denemedi. 2016’da , insanların arama sonuçlarında hayvan seslerini dinlemelerine olanak sağlayan bir özellik başlattı, ancak buna erişmek için özel olarak “Hayvan Sesleri” ni aramak zorundasınız – “Kurt Sesleri” için arama yapmak sizi sadece klipler gibi normal bağlantılara getiriyor YouTube’dan veya diğer ilgili sayfalardan bu seslere ulaşabiliyorsunuz.


Kaynak: https://www.theverge.com/2019/6/2/18649312/google-ar-search-results-animals-3d-model-augmented-reality-lions-tigers-bears-oh-my


Ayrıca Bakınız: Google Arama, Haritalar ve Asistan ‘da Artık Yemek Siparişi Verilebilecek

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni