fbpx
BLOG

En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Bulunur?

En İyi Laptop Seçimi
En İyi Laptop Seçimi

Bugünlerde pek çok dizüstü bilgisayar seçeneği var, hangilerinin en iyi olduğunu bulmak zor. Size uygun dizüstü bilgisayarı bulmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

  • Ekran boyutu ve ağırlığı: Dizüstü bilgisayar ekranları genellikle 9 – 17 inç (yaklaşık 23 – 43 cm) ekran boyutundadır. Ekran ne kadar büyük olursa dizüstü bilgisayarınız o kadar ağır olur. Size uygun boyutu bulmak için ihtiyaç duyduğunuz taşınabilirlik miktarını performansa karşı dengeleyin. Daha büyük ekranlar seyahat etmek daha zor olacak ve pil ömrü daha kısa olacak, ancak daha iyi grafikler ve daha fazla güç sağlayacaktır. Küçük ekranlar tam tersi olacaktır.
  • CPU: CPU, bilgisayarınızın beynidir. İki ana CPU sağlayıcısı Intel ve AMD’dir. Intel, ileri teknoloji açısından pazarın temelini oluşturuyor, ancak AMD daha düşük fiyatlarla rekabetçi modeller sunuyor. Çift çekirdekli CPU’lar oyun ve grafikler için daha iyi desteği ile daha güçlü, tek çekirdekli CPU’lar ise bilgisayarlarını basit ofis ve web tarama işlevleri için kullananlar için çok daha uygun maliyetlidir.
  • RAM: İş seyahati ve ev kullanıcıları 2 GB ile 4 GB arasında RAM aramalıdır. Oyuncular, grafik tasarımcılar ve yüksek tanımlı videolarla çalışan diğer insanlar ise 4 GB ila 8 GB arası RAM aramalıdır. Ev ödevi yapmak, e-posta göndermek ve web taramak için uygun maliyetli bir makine arayan ortalama bir öğrenci 1 GB RAM ayarlayabilir [Kaynak: CNET ].
  • Çevrimiçi bir dizüstü bilgisayar bulucu kullanın: Birçok alışveriş sitesinde en iyi dizüstü bilgisayar ‘ı seçmenize yardımcı olacak araçlar ve arama motorları bulunur. Microsoft, yeni başlayanlara bilgisayar seçme sürecinde başlayan ve ardından sonunda bazı seçenekler sunan PC Scout adında yenilikçi bir programa sahip. Çevrimiçi alışveriş siteleri genellikle dizüstü bilgisayarları istediğiniz özelliklerde aramanıza yardımcı olacak gelişmiş arama özelliklerine sahiptir.

Ayrıca Bakınız: WordPress Eklentileri | En Gerekli ve En İyi Eklentiler

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Haber bülteni