fbpx
YAŞAM

6 Yaşındaki Koreli YouTuber, 8 Milyon Dolarlık Bir Ev Satın Aldı

 

Teknoloji sayesinde, para kazanmak için artık birinin 9-5 arası bir ofise gitmesi ve geleneksel işlerle sınırlı kalmasına gerek yok. Teknoloji, içinde finansal başarıya ulaşan bir avuçtan fazlasının olduğu bir YouTuber olmak gibi her türlü yeni kariyer fırsatının yolunu açtı.

6 yaşındaki Koreli YouTuber örneğini, çoğumuzun hayatımız boyunca hiç göremeyeceğimiz bir rakam olan 8 milyon dolar değerinde bir ev satın almak için yeterince para kazandığı bildirilen Boram adıyla ele alalım. Aldığı evin, Seul’deki ülkenin en zengin semtlerinden biri olduğu ve aynı zamanda en çok yaşandığı yer olan Gangnam banliyösünde olduğu söyleniyor.


 YouTube Premium Türkiye ’de! İşte fiyatı


Bununla birlikte, finansal başarısına rağmen, YouTuber bazı tartışmalara maruz kaldı, daha doğrusu ebeveynleri oldu. Bazılarının Boram’ın anne-babalarının çocuklarından kar sağladıkları konusundaki endişelerini dile getirdiğine dair bazı şikayetler mevcutken, kanalında bulunan içeriğin bir kısmının diğerlerini kötü yönde etkileyebileceğini düşündükleri hakkında şikayette bulundu.

Bü tür haberler dünya da pek çok gündeme gelmişti. 2018 yılında, Ryan adında 7 yaşında bir YouTuber, Forbes’in en yüksek ücretli YouTubers listesini çıkarmayı başardı ve burada kanalının 11 milyon dolar kazanmasını sağladığı söylendi.

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni