fbpx
BLOG

2019 ‘da En İyi 5 Ücretsiz Video Düzenleme Yazılımı

En iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı ‘nı bulmak, herhangi bir e-ticaret girişimcisinin video başarısının temel bir parçası olmalıdır . Çarpıcı video içeriği, çevrimiçi mağazanız için dönüşümleri artırmanıza gerçekten yardımcı olabilir. Video düzenleme programları, Instagram hikayeleri , Facebook reklamları veya Youtube ürün referansları gibi sosyal medya platformlarında size profesyonel bir görünüm kazandırır.

Bu yazıda web üzerinden en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı derliyoruz. Listemiz bulabileceğimiz en çok yönlü ücretsiz video düzenleme yazılımına odaklanmaktadır. Her kullanıcı farklı ihtiyaçlara sahip olsa da, bu kılavuz size her video düzenleyiciden neler bekleyebileceğinize ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair iyi bir genel bakış sunar.

Masaüstü İçin En İyi 5 Ücretsiz Video Düzenleme Yazılımı

Aşağıdaki en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı listesi masaüstü tabanlıdır. Masaüstü uygulamaları genellikle mobil uygulamalardan daha fazla düzenleme gücüne sahiptir. Youtube veya web siteniz için daha uzun formlu içerik oluşturmanız gerektiğinde bu video düzenleyicileri kullanın .

Bu video düzenleyicilerin tümü ya kullanımı tamamen ücretsizdir ya da mükemmel bir ücretsiz sürümü vardır. Bu video yazılımı, temelden ileri düzeye kadar değişmektedir.

1. Blender

Windows, Mac ve Linux’ta kullanılabilir.

Blender Video Düzenleme Programı
Blender Video Düzenleme Programı

En iyi ücretsiz video düzenleme yazılımlarından biri olan Blender, Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttur.

Blender kullanımı tamamen ücretsiz olan açık kaynaklı bir programdır. Blender aslında bir 3B animasyon paketi olarak tasarlandı, ancak çok kullanışlı bir video editörü ile birlikte geliyor. Blender’ın video düzenleyicisi, video ihtiyaçlarınızın çoğu için yeterli olmalıdır.

Editör, video kesme ve ekleme gibi temel işlemleri gerçekleştirmenize olanak sağlar. Aynı zamanda video maskeleme gibi daha karmaşık görevleri yerine getirmenize olanak sağlar. Bu sizi, çok esnek bir video editörü yapar ve hem yeni başlayan hem de gelişmiş kullanıcılara hitap eder.

Blender Video Düzenleyici aşağıdaki özellikleri içerir:

  • Canlı önizleme, luma dalga formu, kroma vectorscope ve histogram ekranları.
  • Ses karıştırma, senkronizasyon, fırçalama ve dalga formu görselleştirme.
  • Video, görüntü, ses ve efekt eklemek için 32’ye kadar yuva.
  • Hız kontrolü, ayar katmanları, geçişler, ana kareler, filtreler ve daha fazlası.

Artıları: Tüm özelliklerden etkilenmeyen ileri düzey kullanıcılar için mükemmeldir.

Eksileri: Öğreticilerin çoğu 3D animasyon / modelleme tarafına odaklanmıştır. Video düzenleyicide size yardımcı olacak kaynaklar çok sınırlıdır.

2. Lightworks

Windows, Mac ve Linux’ta kullanılabilir.

Lightsworks Video Düzenleme Yazılımı
Lightsworks Video Düzenleme Yazılımı

Lightworks, en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımlarından biridir. Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttur.

Lightworks , listedeki en güçlü video editörlerinden biridir. Kesinlikle faydalı özelliklerle doludur. Ücretsiz sürüm çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olmalıdır. Pro sürümünün aylık maliyeti 25 $.

Bu video düzenleyici ücretsiz sürümde şunları içerir:

  • Yüksek hassasiyetli video kırpma.
  • Multicam desteği.
  • Youtube için 720p’ye aktar.
  • Çok çeşitli video formatları desteklenir.

Çoğu özellik dahil edilse de, Youtube ve Vimeo için 4K video desteği yalnızca yazılımın ücretli sürümüne dahil edilir. Örneğin, Blender ile karşılaştırıldığında, Lightworks’ün kalkındırmayı ve çalıştırmayı daha hızlı hale getirebilecek birçok harika video dersi var.

Artıları: Birçok gelişmiş özelliğe sahip çok güçlü bir video editörü.

Eksileri: Sadece ücretli sürümde olan 4K video desteği . Bazı kullanıcılar Lightworks’ü çok gelişmiş bulabilir.

3. Shotcut

Windows, Mac ve Linux’ta kullanılabilir.

Shotcut Video Düzenleme Programı
Shotcut Video Düzenleme Programı

Shotcut en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı Windows, Mac ve Linux’ta mevcuttur.

Shotcut , Blender gibi, tamamen açık kaynak kodlu bir programdır. Bu programı indirdikten sonra, ücretli bir yükseltme yapmanıza gerek kalmadan tüm özelliklere erişebileceğiniz anlamına gelir.

Shotcut, çok çeşitli video formatlarını destekler ve harika bir öğretici video koleksiyonuna sahiptir. Bu video düzenleme yazılımı harika özelliklere sahipken, bazı kullanıcılar arayüzünü biraz tuhaf bulabilir. Bu yazılım aslında Linux için tasarlandı. Ancak,bütün bunları göz önüne aldığımızda, hala kaliteli bir video editörü var.

En çarpıcı özelliklerden ikisi 4K HD çözünürlük desteği ve zaman çizelgesi düzenlemesi. Yazılımın pek çok ücretsiz sürümü 4K çözünürlük desteği içermiyor. Shotcut ayrıca, videonuzu düzenleyici içerisine içe aktarmanızı gerektirmez. Büyük video dosyalarıyla uğraşıyorsanız, bu bir zamandan tasarruf olabilir.

Artıları: Yerel zaman çizelgesi düzenleme ve 4K çözünürlük desteği.

Eksileri: İlginç arayüzü bazı kullanıcılar için kapalı olabilir.

4. VSDC Free Video Editor

Windows’ta kullanılabilir.

Vsdc
Vsdc Video Düzenleme Programı

Yalnızca Windows’ta bulunan en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı VSDC’dir.

VSDC , yalnızca Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilen bir video düzenleme yazılımıdır. Ücretsiz sürüm, renk düzeltme ve ses düzenleme gibi güçlü özelliklere sahiptir.

Profesyonel sürüm 19.99 dolara mal oluyor ve görüntü sabitleme, seslendirme desteği ve görsel dalga biçimi içeriyor. Pro sürümüne güncelleme yapmamayı seçerseniz, teknik destek bir ay için 9,99 ABD doları veya bir yıl için 14,99 ABD doları tutarındadır.

Artıları: Pek çok güçlü özellik ile öğrenmek oldukça kolay.

Eksileri: Teknik destek ücretsiz değil

5. Pala Video Editor Lite

Windows’ta kullanılabilir.

Pala Video Editor Lite
Pala Video Editor Lite

Machete Lite , listedeki en basit editörlerden biridir ve hızlı ve basit düzenleme görevleri için mükemmeldir. Ücretsiz sürümde, sesi düzenleyemezsiniz, yalnızca ses parçalarını tamamen kaldırabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz sürüm yalnızca AVI ve WMV dosyalarını destekler. Tam sürüm 19,95 $ maliyeti ve ses düzenlemenizi sağlar ve daha fazla dosya türünü destekler.

Artıları: Öğrenmesi ve kullanması çok kolaydır.

Eksileri: Yalnızca Windows’ta kullanılabilir; diğer programlar kadar çok dosya türünü desteklemez ve ses düzenlemesi yok.


Ayrıca Bakınız: En İyi Kameralı Cep Telefonları Listesi

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha... Süper Üzüldüm Kızdım

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Haber bülteni